| تحقیق و توسعه در مورد فن آوری تولید برق ترموالکتریک در ژاپن |
دوشنبه 2 آبان 1401

تحقیق و توسعه در مورد فن آوری تولید برق ترموالکتریک در ژاپن

تی کاجیکاوا (موسسه فناوری شونان، ژاپن)

فن آوری ترموالکتریک، به ویژه، تکنولوژی تولید برق ترموالکتریک، بوده است انتظار می رود نقش مهمی در حفظ محیط زیست، امنیت انرژی و محرک صنعت در آینده در ژاپن.

این مقاله یک مرور کلی از حال را خلاصه می کند وضعیت تحقیق و توسعه در سیستم های تولید برق ترموالکتریک و مرتبط مواد ترموالکتریک در ژاپن فعالیت های توسعه ای در حال پیشرفت انجام شده است توسط اعضای پروژه شرکت های خصوصی پس از اتمام پروژه ملی 5 ساله پیشرفته سیستم های تبدیل ترموالکتریک سیستم نمایشی با استفاده از گرمای عملی آزمایش می کند منابعی مانند سیستم تولید همزمان موتور دیزل 500 کیلووات و تصفیه خانه فاضلاب 10 تن در روز به دست آمده اند.

به موازات این آزمایشات، سیستم نمایش در مقیاس کوچک آزمایش هایی نیز با استفاده از چشمه های آب گرم و گرمای اتلاف موتورسیکلت انجام شده است.

تحقیقات بر روی انواع مختلف مواد ترموالکتریک توسط انرژی انجام شده است عمدتاً دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی ملی چندین موضوع از نتایج علمی در مواد پیشرفته مانند اکسیدهای لایه ای، اکسید نانوساختار کم بعدی، نیمه هوسلر ترکیب و غیره از دیدگاه مواد سازگار با محیط زیست و ساختار نانو رویکرد به طور خلاصه معرفی شده است. این تحقیق شامل مواد ترموالکتریک نوآورانه است تحقیقات و سیستم های بازیابی حرارت هدر رفته به عنوان یکی از سیستم های ملی آینده به دست آمده است پروژه های AIST (موسسه ملی علوم و فناوری پیشرفته صنعتی).

 

زبان مقاله : انگلیسی

تعداد صفحه : 12 صفحه

لینک دانلود مقاله

برق ترموالکتریک

موتور گازی MWM TCG 2032

مشاهده

موتور گازی MWM TCG 2020

مشاهده

موتور گازی MWM TCG 3016

مشاهده

موتور CAT GenSet G3520H

مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نظر